MUSUJĄCE SERDUCHO DO KĄPIELI

MUSUJĄCE SERDUCHO DO KĄPIELI – PRZEPIS

Niby nic, a jakie przyjemne i pachnące! Kto z nas nie lubi długiej i odprężającej kąpieli?  Musujące kulki do kapieli każdy z nas zna. Jeżeli nie z domu to z pachnących drogerii lub mydlarni. Przyznajcie, że ślicznie wyglądają, jeszcze lepiej pachną, są kolorowe, ale …drogie. Ale kto powiedział, że nie można sobie ich zrobić we własnym domu niewielkim kosztem. Nie jestem pionierką, nie wymyśliłam przepisu, ale uwierzcie, że zrobienie samemu takich “pieniaczy” daje duża frajdę. No i służy naszym zmysłom, a co za tym idzie i zdrowiu.

Składniki:

1 szklanka sody oczyszczonej

0,5 szklanki kwasku cytrynowego

łyżeczka wody lub hydrolatu (u mnie hydrolat z kwiatów pomarańczy gorzkiej)

żel do kąpieli, olej lub oliwka dla dzieci ( ja dałam 3 łyżki  oliwki)

olejek eteryczny- u mnie kokosowy

barwnik- fiolet biskupi

 

MUSUJĄCE SERDUCHO DO KĄPIELI Wykonanie:

Suche składniki, czyli soda i i kwasek dokładnie mieszamy razem w misce, następnie dodajemy oliwkę, olejek eteryczny, a barwnik rozpuszczamy w wodzie lub hydrolacie, ponieważ dodając pojedyńczo w masie powstaną kolorowe zlepione kuleczki, a reszta pozpostanie nadal biała. Całość mieszamy łyżką lub rękoma do konsystencji tzw. ” mokrego piasku”. Następnie wkładamy do foremek- ja miałam silikonowe serduszka i babeczki, ale bardziej profesjonalnie wyglądają kuleczki, których powoli się dorabiam :). Masę pozostawiamy na noc do wyschnięcia po czym wyjmujemy z formy i wkładamy do kąpieli. Włla!

 

MUSUJĄCE SERDUCHO DO KĄPIELI Działanie:

-masujące

-peelingujące

-pielęgnujące i nawilżające ( obecność oliwki, oleju, żelu)

– w zleżnpości od rodzaju użytego olejku eterycznego. W tym przypadku kokosowy- antybakteryjnie, antygrzybiczo, nawilżająco.

 

Takie małe pachnące rozweselacze 🙂

MUSUJĄCE SERDUCHO DO KĄPIELIMUSUJĄCE SERDUCHO DO KĄPIELIMUSUJĄCE SERDUCHO DO KĄPIELIMUSUJĄCE SERDUCHO DO KĄPIELI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *