2 produkty z krótką datą są dostępne z rabatem 50% [Sprawdź]

TYMIANEK I LAWENDA

DSC 0415

W Małopolsce zaczyna brakować wody. Nie padało od tygodni, a studnie na wsi powoli wysychają. Taki stan rzeczy zmusił mnie do zrobienia sobie przerwy również w wyrobie mydeł, gdyż przy produkcji woda jest niezbędna. Na szczęście mogę opisać Wam ostatnie mydełko, które powstało przed okresem suszy. Użyłam tu olejku tymiankowego połączonego z lawendowym. Jest to dla mnie nowe odkrycie, gdyż nigdy nie spotkałam się z takim połączeniem, a co więcej nie spodziewałam się, że może ono być tak trafne. Kolory mydełko zawdzięcza oczywiście niezawodnej mice mineralnej z kolorówki.

Chciałam przedstawić Wam nieco więcej informacji na temat tych dwóch cudownych zapachów. Są one w stu procentach naturalne przez co ich działanie ma świetne właściwości. Sama staram się wybierać zapachy nie tylko przyjemne, ale też terapeutyczne.

Olejek tymiankowy

Trzeba rozpocząć od tego, że nie należy aplikować na skórę nierozcieńczonego olejku tymiankowego, ponieważ może on działać drażniąco. W mydle i innych kosmetykach jest całkowicie bezpieczny przez co można zapewnić sobie maksimum przyjemności i odprężenia. Właściwości są niezrównane:

– tymianek działa przeciwbakteryjnie i odkażająco na skórę

– wzmacnia cebulki włosowe i pomaga zlikwidować łupież

-zapobiega wypadaniu włosów

pobudza krwinki do zwiększonej pracy

-sprzyja zabliźnianiu się ran i szybszej regeneracji naskórka

Olejek lawendowy

Wychodzę z założenia, że ta roślinę można albo pokochać, albo całkowicie za nią nie przepadać 🙂 Lawenda jest specyficznym zielem, które zawiera bardzo dużo charakterystycznie pachnących substancji. Olejek stosowany jest zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Jestem jego wielka fanką, ponieważ dla mnie łączy on subtelność zapachu z mocnym leczniczym działaniem. Dlaczego? :

– łagodzi podrażnienia spowodowane różnymi czynnikami ( mróz, słońce, poparzenia, trądzik)

-wspaniale oczyszcza i dezynfekuje skórę

-ma działanie antyseptyczne i antybakteryjne

-relaksuje i odpręża

-ma właściwości przeciwgrzybicze (linalol odpowiada za hamowanie grzyba również na skórze)

-przyspiesza gojenie się ran i zapobiega powstawanie blizn

– wnikając w skórę rozszerza pory tak aby inne substancje aktywne zawarte w kosmetyku mogły być lepiej wchłonięte przez skórę

-olejek stosowany jest przy problemach z łuszczycą, łupieżem suchym, egzemą, opryszczką i rozstepami

Jednym słowem- nawet jeżeli ktoś nie przepada za charakterystycznym zapachem lawendy powinien koniecznie się przezwyciężyć i spróbować jak działa, kiedy nasze ciało odmawia “działania” 🙂

????????????????????????????????????

2 komentarze dla “TYMIANEK I LAWENDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *