1 produkt z krótką datą jest dostępny z rabatem 50% [Sprawdź]

BLOKOWAĆ CZY POMAGAĆ

Naturalną funkcją gruczołów potowych jest pocenie. Oczywiście wszyscy o tym wiemy i traktujemy to jako banał, nie doceniając wagi tego procesu. Wydzielanie potu przez skórę pod pachami jest zdrowym znakiem, jaki daje nam nasze ciało. Dzięki temu naturalnemu procesowi, jakim jest pocenie, nasze ciała regulują temperaturę, usuwają zbędne toksyny oraz nadmiar substancji takich jak sód, potas, chlorki wapnia, mocznik, jak również aminokwasy.

Powodem dla którego stworzyliśmy naturalne dezodoranty w kulce, było właśnie to aby nie blokować tego procesu. Zasadnicza różnica pomiędzy antyperspirantami, a dezodorantami polega właśnie na tym, że te drugie pozwalają skórze spełniać swoje naturalne funkcje. Zanim sięgniesz po antyperspirant, musisz wiedzieć, że jest to kosmetyk, który mechanicznie blokuje pracę gruczołów potowych i przeszkadza w poceniu, co w rezultacie utrudnia organizmowi usuwanie zbędnych substancji. Nie jest to dla nas w żaden sposób korzystne, a wręcz szkodliwe.

Aby nie przeszkadzać naturze, stworzyliśmy w MydłoStacji kosmetyki, które nie zaburzają naturalnych procesów. Wyprodukowane przez nas ekologiczne dezodoranty w kulce, mają za zadanie uchronić nas przed skutkami ubocznymi naturalnego procesu pocenia się – przykry zapach potu, ale w taki sposób aby nie szkodzić skórze pod pachami, a wręcz jej pomagać.

JAK DZIAŁA NATURALNY DEZODORANT

Nasz naturalny dezodorant posiada działanie antybakteryjne, lekko wysuszające, hamujące krwawienie oraz ściągające. Bardzo dobrze radzi sobie z eliminacją zapachu potu ( to bakterie powodują powstawanie nieprzyjemnego zapachu), a pomaga mu w tym zawarty w naszym produkcie eteryczny olejek grejpfrutowy. Nasz dezodorant tworzymy na bazie hydrolatu z szławii lekarskiej, która ma właściwości antyseptyczne, przeciwgrzybicze oraz mocno odświeżające. Dodatkowo w naszej pracowni powstaje tzw. oliwa magnezowa, która stworzona jest z soli Epsom. W dezodorancie odpowiada za działanie przeciwzapalne oraz antyseptyczne. Niweluje nieprzyjemny zapach potu oraz dostarcza naszemu organizmowi potrzebnych jonów magnezu.

KIEDY I JAK STOSOWAĆ

Doskonale wiemy, że nasze naturalne dezodoranty pod pachy sprawdzają się w różnych warunkach. Przydają się tak samo zimą, jak i latem; w trakcie uprawiania sportu; na wakacjach w ciepłych krajach; w górach oraz nad morzem – otrzymaliśmy mnóstwo pozytywnych informacji na temat skuteczności naszych produktów. Pamiętajcie również o tym, że te małe cudeńka, są bardzo wydajne i aby działały zgodnie z przeznaczeniem, wystarczy zastosować zaledwie odrobinę – dzięki temu mają szansę dobrze się wchłonąć i być bardzo wydajne.