NATURALNE HYDROLATY W CODZIENNEJ PIELĘGNACJI

Jeżeli naturalny skład ma dla ciebie znaczenie, a tradycyjny tonik do twarzy nie spełnia twoich oczekiwań lub zwyczajnie ci się znudził – polecamy poznać naturalne hydrolaty. Te wody kwiatowe z powodzeniem zastąpią tradycyjny tonik lub posłużą jako odświeżające mgiełki. Ten naturalny produkt, powstający w procesie destylacji parą wodną różnych kwiatów składa się z rozpuszczonych w wodzie cząstek roślinnych oraz niewielkiej ilości olejku eterycznego. Składy hydrolatów są bardzo proste i nie zawierają zbędnych składników chemicznych. Rozpylenie hydrolatu na oczyszczoną skórę przywróci jej odpowiednie pH oraz przygotuje ją do kolejnych etapów pielęgnacji. Naturalny hydrolat nie tylko z powodzeniem zastąpi tonik, ale też może być stosowany na skórę głowy, włosy oraz jako mgiełka do ciała. Użycie hydrolatu stworzy idealną bazę pod krem odżywczy lub nawilżający. Jeżeli zapach hydrolatu ma dla Ciebie bardzo duże znaczenie, to niestety musimy Cię zmartwić. Zapach to nie jest główny cel stosowania hydrolatu i dlatego jest on bardzo ulotny. Hydrolat zadba o Twoją cerę po cichu.

JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNI HYDROLAT

Wody kwiatowe są pomocne dla skóry z borykającej się np: z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi gdzie odpowiedni będzie Hydrolat z róży damasceńskiej lub Hydrolat z oczaru wirginijskiego, trądzikowymi, dla których warto wybrać Hydrolat z szałwii lekarskiej bądź Hydrolat z rozmarynu.
Cerze mało odżywionej, szarej, zmęczonej polecamy Hydrolat z białej i zielonej herbaty oraz Hydrolat malinowy. Do skóry głowy natomiast odpowiedni będzie Hydrolat waniliowy pobudzający cebulki włosowe do wzrostu oraz Hydrolat  cynamonowy niezbędny w pielęgnacji skóry głowy z łupieżem i przetłuszczającej się.

Hydrolaty to kosmetyki, które działają bardzo delikatnie i subtelnie wspomagają codzienną pielęgnację i są odpowiednim dodatkiem np do glinek czy maseczek.