1 produkt z krótką datą jest dostępny z rabatem 50% [Sprawdź]

Kiedy używać peelingu – przed czy po depilacji/goleniu?

PEELING PRZED DEPILACJĄ

Peeling i depilacja są zabiegami, które zdecydowanie warto ze sobą łączyć w ramach pielęgnacji ciała.
Stanowczo odradzamy jednak stosowanie peelingu po goleniu. Doświadczenie pokazuje, że staranne złuszczenie naskórka oraz oczyszczenie skóry bezpośrednio przed goleniem zapobiega podrażnieniom oraz sprawia, że samo golenie przebiega sprawniej i znacznie łagodniej. Efektem stosowania zabiegów w odpowiedniej kolejności będzie gładka, nawilżona i jędrna skóra.

 

Jakie zadanie spełnia peeling?

Często spotykamy się z opinią, iż peeling jest jednym z tych kosmetyków, który wydaje się nie być specyfikiem pierwszej potrzeby. Okazuje się jednak, że zdecydowanie warto go posiadać i używać regularnie 1 lub 2 razy w tygodniu. Głównym zadaniem peelingu jest usuwanie martwych komórek naskórka, lecz nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, że pomaga on również organizmowi oczyścić się z toksyn i pozbyć zanieczyszczeń. Peeling wspiera też walkę z cellulitem oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej. Warto również wspomnieć, że kosmetyk ten wyrównuje koloryt skóry, a także poprawia jej jędrność. Peeling, którego skład opiera się na dobrych olejach i masłach ma za zadanie:

  •  odżywić
  • nawilżyć
  • wygładzić skórę

Stosowany regularnie sprawia, że ciało staje się gładkie i przyjemne w dotyku.

kiedy stosować peeling

Peeling przed czy po goleniu – rozwiewamy obiekcje

Z całą pewnością przed, natomiast nie bezpośrednio przed goleniem lecz najlepiej dzień lub nawet dwa dni wcześniej. Główne działanie peelingu związane z goleniem polega na gruntownym oczyszczeniu skóry i odchyleniu włosków, co w konsekwencji ułatwia ich usunięcie. Usuwanie martwego naskórka przez peeling, zapobiega zjawisku wrastających włosków, które bardzo podrażnia skórę. Peeling odkrywa włoski, lekko je podnosi, a jeżeli jego skład zawiera dobroczynne surowce, to również pomaga zmniejszyć ryzyko pojawienia się podrażnień po goleniu. Systematyczne używanie peelingu pomaga uniknąć zapalenie mieszków włosowych i sprawia, że na skórze nie pojawiają się krosty.

Wcieranie peelingu w skórę tuż po użyciu maszynki naraziłoby ją na dodatkowy stres i podrażnienia (w szczególności skórę wrażliwą). Z tego powodu należy korzystać z peelingu przed zabiegiem bez względu na to czy golisz nogi, pachy oraz bikini maszynką, depilatorem czy woskiem.

Czy każdorazowo należy korzystać z peelingu przed goleniem?

Tutaj wszystko zależy od konkretnego przypadku. Jeżeli bowiem usuwasz włoski każdego dnia to zdecydowanie nie należy używać peelingu za każdym razem, ponieważ potęguje to efekt podrażnienia skóry i jednocześnie nie pozwala się jej zregenerować oraz wyciszyć. W przypadku gdy regularność golenia pokrywa się z częstotliwością stosowania peelingu, to jak najbardziej należy używać go za każdym razem (pamiętając o odpowiednim wyprzedzeniu).

PEELING PRZED GOLENIEM

Jaki peeling wybrać?

Peelingi dzielimy na mechaniczne lub enzymatyczne. Peeling mechaniczny, to potocznie scrub, którego drobinki w czasie pocierania skóry złuszczają martwy naskórek. Scruby można podzielić na peelingi :

  • cukrowe
  • solne
  • cukrowo-solne ( w ofercie MydłoStacji znajdziesz właśnie ten rodzaj)
  • kawowe

Peelingi enzymatyczne są preparatami, których działanie opiera się na złuszczaniu naskórka enzymami pozyskiwanymi z roślin.
W MydłoStacji bardzo cenimy ten kosmetyk, dlatego oferujemy go od samego początku. Do wyboru dwa rodzaje peelingów cukrowo-solnych, zapakowanych w duże 250 gramowe słoiczki, które wystarczają na bardzo długo. Zaopiekowana skóra z pewnością odpłaci się pięknym wyglądem, a zmysł węchu zostanie pobudzony cudownymi aromatami – w zależności od preferencji.
Miłośników francuskiej Prowansji oraz chorwackiej wyspy Hvar zachęcamy do wyboru peelingu Lawendowa Przystań. Dla osób kochających kraje w których zapach świeżych cytrusów unosi się na każdej ulicy lub targu zapraszamy do wypróbowania peelingu Daleki Świat, który zawiera m.in. oleje makadamia, jojoba, mandarynkowy oraz olejek eteryczny May Chang.

 

 

Jakich zasad należy przestrzegać podczas golenia?

Aby zabieg przebiegał szybko i gładko, warto konsekwentnie przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim unikaj golenia na sucho i na szybko – pośpiech oraz brak odpowiedniego poślizgu to niemal pewna droga do podrażnień, skaleczeń oraz zaczerwienień. Zanim zaczniesz, dokładnie umyj skórę wodą z żelem lub mydłem aby usunąć zanieczyszczenia jak również nadmiar sebum. Dobrze jest poświęcić na prysznic lub kąpiel kilka minut, dzięki czemu skóra rozgrzeje się i zmiękczy. Z pewnością pozytywnie wpłynie to na efektywność procesu depilacji. W celu ochrony skóry przed podrażnieniem, do golenia używaj przeznaczonych do tego kosmetyków – kremu lub żelu – przesuwając maszynkę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Golenie pod włos można wykonać w drugiej turze, jeżeli zachodzi taka potrzeba. Żel do golenia warto uzupełnić kilkoma kroplami oleju, z pewnością świetnie sprawdzi się olej z pestek malin.

Staraj się zwracać uwagę na ostrza maszynki. Sprawdzaj czy są czyste, czy nie uległy korozji lub nie zalegają na nich pozostałości kremu lub żelu. Wymieniaj maszynki do golenia regularnie, by uchronić się przed infekcją lub narazić na niepotrzebne zacięcia. Maszynka powinna być ostra i czysta, nogi oraz inne partie ciała z pewnością docenią jeżeli maszynka będzie wyposażona w silikonowe osłonki. Nie zapominaj również o odpowiedniej pielęgnacji – zarówno przed goleniem, ale też po zabiegu. Po goleniu sięgnij po kosmetyki, które pomogą Ci nawilżyć i zregenerować skórę. Weź pod uwagę masło do ciała, naturalny olejek lub balsam. W razie konieczności możesz nałożyć na skórę łagodzący preparat, zawierający panthenol lub aloes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *